fbpx

אפיק מנקיז היא קבוצת יוצרים – כותבי חידות – בעלי תוכנה יוצאת דופן המאפשרת ליצור משחקים מבוססי מיקום, בעזרתה ניתן להפוך משחקי חוץ ופנים למציאות, בצורה פשוטה וחסכונית בזמן.

חדר בריחה דיגיטלי

סיורים וירטואלים בתיירות

בניית סיורים וירטואלים במוזאונים ואתרים תיירותיים

חדר בריחה בבית

חדרי בריחה דיגיטליים

הפיכת חדרי בריחה לדיגיטליים

משחקים דיגיטליים למוסדות חינוך

בניית הדרכות, סיורים לימודיים, שיעורים דיגיטליים

חדר בריחה בבית

מגוון משחקים שאפשר לשחק מכל מקום- אפילו מהבית!

 

הודות ל backend שפותח במלואו, ניתן לייחד את האפליקציה עבור אירועים מתוכננים – משלב העיצוב והקריאייטיב עד ליצירת משימות ייחודיות.

ניתן להשתמש באפיק מנקיז עבור משחק קלאסי כמו חפש את המטמון עם gps ,סיור עירוני אינטראקטיבי, משחק בריחה עם נושא מסוים, טיול בית ספר מודרני הכולל בתוכו למידה, או ככלי הכשרה חדשני.

תוכנת האפיק מנקיז מתאימה למכשירים של אפל ואנדרואיד, הינה אפליקציה רב-לשונית, וניתן להשתמש בה ברחבי העולם. כאשר התוכנה נכתבה, ניתן דגש לא רק על יציבותה ויכולת ההתאמה האישית שלה, אלא גם על כל אפשרויות הקלט שלה וה – check in.

אפשרויות אלו כוללות שאלות אמריקאיות, הזנת טקסט, משימות של וידאו ותמונות,

מציאות רבודה, קודים של Q.R ומשדרים מבוססי בלוטות' (iBeacons).

החוזקה האמיתית של אפליקציית אפיק מאנקיס באה לידי ביטוי במגוון היכולות שלה אשר פועלות בזמן אמת: נראות הצוותים במפה משותפת, התערבות במשחק על ידי מנהל המשחק, פיקוח על מצב הסוללה של המכשירים בהם נעשה שימוש, והאפשרות לתקשר עם כל הצוותים בו זמנית, או עם צוות אחד. ניתן גם לפתוח חדרי צ'אט . אבל זהו רק קצה הקרחון…

לוח השיאים, בו השחקנים יכולים לראות בזמן אמת את הניקוד של כל הקבוצות, ניתן לכיבוי לפני סוף האירוע. הניקוד נשמר בסוד עד סוף האירוע, ומאפשר סוף מותח ומלא רגש לחוויה של הקבוצה. ניתן יהיה להציג את הניקוד גם באמצעות תרשים עמודות מצויר.

בנוסף, הסרטונים והתמונות שנוצרו בזמן האירוע, יכולים להיות מוקרנים בנקודת הסיום של המשחק. כך תוכלו לגרום לזמן ההמתנה לשאר הצוותים להיות מבדר, או שתוכלו ליצור טקס חלוקת פרסים עם אלמנטים ויזואליים.

אבל לאפיק מנקיס יש עוד מה להציע: באמצעות עורך המציאות הרבודה, תוכלו להוסיף אלמנטים טכנולוגיים נוספים לאירוע, שישדרגו אותו אפילו יותר.

תהנו מאפיק מנקיס, האפליקציה עם ההזדמנויות האינסופיות.

סוגי המשחקים האפשריים בממשק

קיימים אינספור סוגים של משחקים אשר אפשר להריץ מעל הממשק. ניתן לשנות פרמטרים והגדרות רבות
על מנת להפוך כל משחק לייחודי מאוד. להלן הפירוט של כמה מהפרמטרים החשובים ביותר:

משחקי חוץ

משחקי חוץ הם משחקים אשר מתרחשים במקומות שאינם בתוך מבנה. בשטח פזורות נקודות וירטואליות בהן הקבוצה צריכה לעבור. בעזרת GPS ,הממשק מזהה כאשר הקבוצה נמצאת קרוב מספיק לנקודה, על מנת להפעיל אותה, ולאפשר לקבוצה גישה אל המידע שבה. מכיוון שניתן לקבוע האם הנקודות בהן הקבוצה צריכה לעבור מופיעות על המפה או לא, משחקי חוץ יכולים לתפקד בנוסף גם כמשחקים מבוססי ניווט, כאשר פתרון של חידה מוביל למיקום מסויים, ועצם ההגעה אליו מתריע לקבוצה על תשובה נכונה, ופותח את המשך המשחק.

משחקי פנים

משחקי פנים הם משחקים אשר מתרחשים בתוך מבנה. המעבר בין נקודות אינו מתרחש, כמובן, בעזרת GPS. ● משחק מבוסס זיהוי מיקום - בתוך מבנה ניתן למקום iBeacons - חיישנים אשר מזהים את המיקום של הטאבלט ביחס אליהם, ומאפשרים משחק מבוסס מיקום בתוך מבנה. ניתן אף להוסיף בתוך הממשק מפה של המבנה.● משחק שאינו מבוסס זיהוי מיקום - ניתן לפזר חידות בחלל ולאפשר התקדמות ביניהן בדרך שאינה מבוססת על זיהוי מיקום, בדרכים אשר מפורטות תחת "אופן הפעלת החידה"

משחקים גמישים

,משחקים גמישים הינם משחקים לא מבוססי שטח הם משחקים אפשר אינם דורשים תנועה במרחב. כל המידע עבור החידות נמצא בתוך הממשק, וניתן לפתור אותו מכל מקום - מהבית, מבית הספר, או מכל מקום אחר.

אירוע פתוח

אירוע פתוח הוא אירוע אשר קבוצות יכולות לבחור לשחק מתי שהן רוצות. כל קבוצה יכולה להכנס לממשק מתי שתרצה, לבחור משחק (ולשלם עליו, בהתאם לצורך), ולהתחיל לשחק. אם במשחק קיימת טבלת ניקוד, היא מציגה את כל הקבוצות שאי פעם שיחקו במשחק.

אירוע סגור

אירוע סגור הוא אירוע אשר מתחיל בשעה מוגדרת, וזמין רק עבור מי שמוגדר כרלוונטי אליו. אם במשחק קיימת טבלת ניקוד, היא מציגה רק את הקבוצות של האירוע הסגור עצמו. ניתן להתאים את העיצוב/התכנים בכל אחד מהאירועים סגורים בפני עצמו, על מנת לייחד אותו.​

משחק לינארי

משחק לינארי הוא משחק אשר בכל רגע לקבוצה יש גישה לחידה אחת בלבד. פתרון של חידה יאפשר לקבוצה את הגישה לחידה הבאה.

משחק מקבילי

משחק מקבילי הוא משחק אשר בכל רגע לקבוצה יש גישה ליותר מחידה אחת במקביל. דוגמא למשחק כזה הוא משחק אשר בו יש כמות גדולה מאוד של חידות מפוזרות, והמטרה של קבוצה היא לפתור כמה שיותר מהן בזמן מוגבל.

שילובים

שילוב בין סוגי המשחקים אפשרי לחלוטין. ניתן להרכיב משחק המבוסס על כל קומבינציה בין מסלולים לינאריים ומקביליים. ניתן לאפיין כל סוג של "עץ משחק". משחקים יכולים להתחיל לינאריים ולהפוך למקביליים, וההיפך, וכל שילוב שהוא, על מנת ליצור התאמה מושלמת בין מטרת המשחק למשחק עצמו

פיצולים

פיצולים אפשריים גם הם. פיצול הוא המצב בו הקבוצה מקבלת שאלה אמריקאית, ובהתאם לתשובה שלה, נפתחות חידות/משימות בהתאם. הכנסה של פיצולים מגדילה אפילו יותר את הכוח של הורסטיליות של הממשק, ומאפשרת רמת תחכום נוספת עבור המשחק. בנוסף, אם המשחק מכיל פיצול, ניתן לבחור קבוצת משימות סופית שתפתח עבור הקבוצה בסוף המשחק, לא משנה דרך איזה מסלולים הם התקדמו.

מבנה המשימות

כל משחק בממשק מורכב ממשימות, שהן האובייקטים שמופיעים על המפה/ברשימת הדברים שניתן לפתור במשחק.

כל משימה כוללת:

  • מיקום - המיקום הפיזי על המפה בו המשימה מסומנת.
  • אופן הפעלת החידה - מה נדרש בכדי להתחיל לפתור את המשימה? מיקום GPS | סיסמא | סריקת QR | בלי הגבלות
  • שם המשימה
  • תיאור - התיאור של המשימה כולל את המידע שהקבוצה מקבלת כשהם לוחצים עליה. לרוב מדובר בסיפור רקע והכנסה לתמה
  • החידה - המידע כאן הוא המידע הרלוונטי לחידה עצמה. יכול לכלול גם תמונות/סרטונים
  • רמת קושי - רמת קושי של החידה מ 5-1
  • נקודות - הנקודות שהקבוצה תקבל על פתרון החידה
  • פתרונות - הפתרונות של החידה יכולים להיות מוגבלים בזמן ובכמות נסיונות. הפתרון יהיה טקסט מדוייק, שאלת רב ברירה (אמריקאי) או תשובה פתוחה.
  • תגובות לאחר הפתרון - תוכלו להגדיר הודעה שהקבוצה תקבל אם הם פתרו נכון את החידה, והודעה אחרת אם הם לא פתרו נכון את החידה.
  • רמזים - לכל חידה ניתן לספק כמה רמזים. אין הגבלה לכמות, אבל רצוי לא יותר מ3-2 .לבחירתכם אם רמז עולה נקודות או לא
סגירת תפריט